ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Λίβερπουλ - Τσέλσι 2-2: Δύο γκολ σε επτά λεπτά στην παράταση

Στο 95' της παράτασης ο Μανέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Λίβερπουλ, όμως ο Ζορζίνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 101' έκανε το 2-2 για την Τσέλσι. (VIDEOS)

Ο τελικός του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ ολοκληρώθηκε με το 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών της Λίβερπουλ και της Τσέλσι μετά από ενενήντα λεπτά παιχνιδιού. Έτσι, όλα οδηγηθήκαμε στην παράταση με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από ένα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο.

Η αρχή έγινε στο 95'. O Μανέ πήρε την μπάλα στα αριστερά και την έδωσε στον Φιρμίνο εκείνος την γύρισε και πάλι στον Σενεγαλέζο ο οποίος με την μία έκανε το πλασέ δίνοντας προβάδισμα στην Λίβερπουλ.

Στο 99' η Στεφανί Φραπάρ υπέδειξε πέναλτι για την Τσέλσι με τον Ζορζίνιο δύο λεπτά αργότερα να το εκτελεί και να νικά τον Αντριάν για το 2-2 στο 101'.