COPA LIBERTADORES

Διεκόπη το Μπόκα - Ρίβερ λόγω σπρέι πιπεριού!

Η ρεβάνς για τα ημιτελικά των "16" του Copa Libertadores, Μπόκα Τζούνιορς - Ρίβερ Πλέιτ, διεκόπη στο ημίχρονο διότι οι παίκτες των φιλοξενούμενων δέχτηκαν επίθεση με σπρέι πιπεριού! Πέταγε και drone-φάντασμα (videos)

Άσχημες στιγμές για το ποδόσφαιρο τα ξημερώματα της Πέμπτης, καθώς το Μπόκα Τζούνιορς - Ρίβερ Πλέιτ διεκόπη στο ημίχρονο διότι οι παίκτες των φιλοξενούμενων δέχτηκαν επίθεση με σπρέι πιπεριού!

Βγαίνοντας λοιπόν οι παίκτες της Ρίβερ από τα αποδυτήρια του "Μπομπονέρα" για το δεύτερο ημίχρονο δέχτηκαν επίθεση από οπαδούς της Μπόκα στην φυσούνα με σπρέι πιπεριού.

Ροχέλιο Φούνες Μόρι, Λεονάρντο Πόνσιο, Εμανουέλ Βανχιόνι και Γκονσάλο Μαρτίνες δάκρυζαν ασταμάτητα και ο πρώτος δήλωσε: "Έχω τέλεια όραση, άλλα τώρα δεν βλέπω καθόλου από το ένα μάτι. Είναι τρομερό αυτό που συμβαίνει".

Ο πρόεδρος της Ρίβερ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και ζήτησε διακοπή και παραλίγο να πιαστεί... στα χέρια με τον προπονητή της Μπόκα, Ροδόλφο Αρουαμπαρένα.

Το φοβερό είναι πως ο διαιτητής και ο υπεύθυνος της ομοσπονδίας (CONMEBOL) αποφάσισαν την διακοπή περισσότερο από μία ώρα μετά το περιστατικό. Όλο αυτό διάστημα όλοι κάθονταν όρθιοι στο γήπεδο και περίμεναν!

Θυμίζουμε πως το ματς ήταν ρεβάνς για τους "16" του Copa Libertadores, ήταν 0-0 στο ημίχρονο και στον πρώτο αγώνα η Ρίβερ είχε επικρατήσει με 1-0. Τώρα θα πρέπει να περιμένουμε απόφαση για το πότε θα διεξαχθεί το δεύτερο ημίχρονο. Εκτός και αν πάρει το ματς η Ρίβερ στα χαρτιά!

Πέταγε και ένα drone-φάντασμα πάνω από το "Μπομπονέρα" με το "Β", για τον υποβιβασμό της Ρίβερ πριν μερικά χρόνια...

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ: Οριόν, Περούσι, Κάτα Ντίας, Γκιγιέρμο Μπουρδίσο, Κολάσο, Γκάγκο, Μέλι, Πάμπλο Πέρες, Παβόν, Καρίσο, Οσβάλντο.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ: Μπαροβέρο, Μαμάνα, Μαϊδάνα, Ραμίρο Φούνες Μόρι, Κρανεβίτερ, Πόνσιο, Κάρλος Σαντσες, Ντριούσι, Γκονσάλο "Πίτι" Μαρτίνες, Μόρα.

Οι ρεβάνς των "16":

6/5

Τίγκρες - Ουνιβερσιτάριο 1-1 (76' πέν. Ραφαέλ Σόμπις / 2' Ρουμπέν Κουέστα) [ 1-2]

Τρίτη

Σάντα Φε - Εστουδιάντες 2-0 (34' Φρανσίσκο Μέσα, 80' Γιαμίλσον Ριβέρα) [ 1-2]

Τετάρτη

Κρουζέιρο - Σάο Πάουλο 1-0 [4-3 πέν.] (55' Λεάντρο Νταμιάο) [ 0-1]

Κορίνθιανς - Γκουαρανί 0-1 (92' Φερνάντο Φερνάντες) [ 0-2]

Ιντερνασιονάλ - Ατλέτικο Μινέιρο 3-1 (22' Βαλντίβια, 45' Αντρές Ντ'Αλεσάντρο, 80' Λισάντρο Λόπες / 59' Λούκας Πράτο) [ 2-2]

Πέμπτη

Ράσινγκ Κλουμπ - Γουόντερερς 2-1 (16' Ουάσινγκτον Καμάτσο, 40' Γκουστάβο Μπόου / 89' Μάξι Ολιβέρα) [ 1-1]

Μπόκα Τζούνιορς - Ρίβερ Πλέιτ 0-0 [ διεκόπη στο 45'] [ 0-1]

Ατλέτικο Νασιονάλ - Εμελέκ 1-0 (61' Αλέξις Ενρίκες) [ 0-2]