SUPER LEAGUE 2

Διαγόρας - Παναθηναϊκός Β' 4-1: Άλμα παραμονής με τεσσάρα

Οι παίκτες του Διαγόρα πανηγυρίζουν
Οι παίκτες του Διαγόρα πανηγυρίζουν INTIME

Ο Διαγόρας πήρε μία μεγάλη νίκη επί του Παναθηναϊκού Β' με 4-1 στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League 2 και έκανε επίδειξη δύναμης.

Ο Παναθηναϊκός Β' ηττήθηκε εκτός έδρας με 4-1 από τον Διαγόρα στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League 2, με τον Σερπέζη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ για τους πράσινους.

Οι γηπεδούχοι έκαναν επίδειξη δύναμης, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέχρι το 38'. Το σκορ άνοιξε αρχικά ο Τσιαντούλας με σουτ στο 11ο λεπτό του αγώνα, ενώ ο Σταμένκοβιτς διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του στο 25'.

Οι πράσινοι έκαναν "δώρο" το τρίτο τέρμα, με τον Ρόμπι να βάζει αυτογκόλ για το 3-0 του Διαγόρα στο 38'. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σερπέζης μείωσε για τον Παναθηναϊκό.

Ο Διαγόρας συνέχισε στο δεύτερο μέρος την επέλασή του και σφράγισε την επιβλητική νίκη με το σουτ του Μανιά στο 56', ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαγόρας: Αθανασόπουλος, Αρίας (80′ Παπαϊωάννου), Γιανναράκης, Μανιώτης, Τάτσης (80′ Πετράκης), Καραμάνης, Τσιαντούλας (72′ Μπούμπας), Μαγκάκης, Αντεσίνα, Σταμένκοβιτς, Μανιάς.

Παναθηναϊκός Β': Σουρδής, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (46′ Σιδεράς), Αντωνίου, Δημητριάδης (46′ Μαρτίνης), Σερπέζης, Εμπό (62′ Αθανασακόπουλος), Βουτσάς (46′ Καραμπάς), Κρυπαράκος, Καρβούνης, Τερεζίου (68′ Σαρδέλης).