ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Χέρενφεν - Άλκμααρ 2-2: Ο Παυλίδης σκόραρε, αλλά το γκολ δεν ήταν αρκετό για τη νίκη

Ο Βαγγέλης Παυλίδης της Άλκμααρ σε στιγμιότυπο του αγώνα με την Άστον Βίλα για τη φάση των ομίλων του Europa Conference League 2023-2024 στο "ΑΦΑΣ Στάντιον", Άλκμααρ | Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2023 © 2023/PATRICK POST/AP IMAGES

Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε για μια ακόμα φορά στην Eredivisie, ωστόσο το γκολ που πέτυχε δεν ήταν αρκετό να δώσει το τρίποντο στην ομάδα του.

Η Άλκμααρ δεν κατάφερε να λυγίσει το εμπόδιο της Χέρενφεν, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Ο Βαγγέλης Παυλίδης έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στην ομάδα του στο 19ο λεπτό.

Πέντε λεπτά μετά η Χέρενφεν ισοφάρισε με τον Κλάσι στο 24'. Ο Μπράουερς έκανε προσωρινά την ανατροπή για τους γηπεδούχους στο 51ο λεπτό, ωστόσο πριν από την εκπνοή του αγώνα η Άλκμααρ πήρε τον βαθμό με τον Μπόχνιεβιτς.