CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Πέντε πέναλτι στο πρώτο μέρος των αναμετρήσεων

Ο Μέσι σκοράρει από το σημείο του πέναλτι στον αγώνα με την Ντιναμό Κιέβου
Ο Μέσι σκοράρει από το σημείο του πέναλτι στον αγώνα με την Ντιναμό Κιέβου AP PHOTO/JOAN MONFORT

Πέντε πέναλτι δόθηκαν στο πρώτο ημίχρονο των βραδινών αναμετρήσεων της 3η αγωνιστικής των ομίλων του Champions League και τα τέσσερα μετατράπηκαν σε γκολ.

Αρκετά πέναλτι δόθηκαν στο πρώτο μέρος των βραδινών παιχνιδιών του Champions League. Συγκεκριμένα, σφυρίχτηκαν πέντε πέναλτι, από τα οποία τα τέσσερα κατάφεραν να γίνουν γκολ.

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Μέσι από την άσπρη βούλα, ο Βέρνερ έκανε το 1-0 με πέναλτι στο 10' κόντρα στην Ρεν, ενώ στο 41' ο Γερμανός σκόραρε ξανά από τα έντεκα βήματα.

Επιπλέον, ο Μάρκους Μπεργκ στο 21ο λεπτό έκανε το 2-0 για την Κράσνονταρ απέναντι στην Σεβίλλη πάλι από τα έντεκα βήματα.

Πέναλτι δόθηκε και στο παιχνίδι της Λειψίας με την Παρί Σεν Ζερμέν στο 16ο λεπτό, όμως ο Ντι Μαρία δεν κατάφερε να ευστοχήσει.