CHAMPIONS LEAGUE

Σεβίλλη - Ντόρτμουντ: Δεύτερο γκολ ο Χάαλαντ και 1-3

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ σκόραρε για δεύτερη φορά στο 43ο λεπτό και διεύρυνε (1-3) το προβάδισμα της Ντόρτμουντ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σεβίλλη. (VIDEO)

Η Σεβίλλη υποδέχτηκε το βράδυ της Τετάρτης (17/2) την Ντόρτμουντ στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους 16 του Champions League και άνοιξε το σκορ (1-0) στο έβδομο λεπτό με τον Σούσο, ενώ οι Βεστφαλοί ισοφάρισαν με την γκολάρα του Μαχμούντ Νταχούντ στο 19ο, πήραν προβάδισμα με τον Έρλινγκ Χάαλαντ στο 27' και το διεύρυναν με τον ίδιον στο 43ο.

Ο Πάπου Γκόμες έχασε την μπάλα στη μεσαία γραμμή, ο Μάρκο Ρόις την έκλεψε, την έσπασε δεξιά στον Νορβηγό, ο οποίος με το αριστερό νίκησε τον Μπόνο. Δεύτερο γκολ στο ματς για τον Χάαλαντ, όγδοο στη διοργάνωση της τρέχουσας σεζόν ενώ ο Μπόνο που είχε απαραβίαστη την εστία του για 728 λεπτά δέχτηκε τρία σε ένα ημίχρονο.