CHAMPIONS LEAGUE

Ατλέτικο - Ίντερ: Ο Γκριεζμάν "απάντησε" μέσα σε τρία λεπτά στο γκολ του Ντιμάρκο

Ο Αντουάν Γκριεζμάν πανηγυρίζει γκολ με την Ατλέτικο κόντρα στην Ίντερ | 13 Μαρτίου 2024 @2024 MANU FERNANDEZ/AP IMAGES

Η Ίντερ προηγήθηκε στο 33ο λεπτό με τον Ντιμάρκο όμως δύο λεπτά αργότερα ήρθε άμεση απάντηση από την Ατλέτικο, με τον Αντουάν Γκριεζμάν να κάνει το 1-1 για την ομάδα του Σιμεόνε και να την κρατάει ζωντανή στο κόλπο της πρόκρισης.

Το ματς στο "Γουάντα Μετροπολιτάνο" είχε αρκετά καλό ρυθμό και το μόνο που του έλειπε ήταν το γκολ, κάτι ωστόσο που είδαν οι φίλαθλοι τόσο από πλευράς Ίντερ όσο και από την Ατλέτικο μέσα σε λίγα λεπτά, στη δεύτερη κόντρα των δύο ομάδων για τους "16" του Champions League.

Στο 33ο λεπτό άνοιξε το σκορ η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι, με τον Μπαρέλα να "σερβίρει" στο ύψος του πέναλτι και τον Ντιμάρκο να εκτελεί με σουτ τον Όμπλακ ενώ στο 35' ακολούθησε η απάντηση από πλευράς Μαδριλένων.

Ο Κόκε σήκωσε τη μπάλα στην καρδιά της άμυνας της Ίντερ και οι αμυνόμενοι απέτυχαν να διώξουν, με τη μπάλα να φτάνει ανέλπιστα στον Γκριεζμάν και εκείνον να γυρίζει εξαιρετικά το σώμα του για να εκτελέσει τον Ζόμερ και να γράψει το 1-1.

Το 0-1 από τον Ντιμάρκο

Το 1-1 από τον Γκριεζμάν