LA LIGA

Ατλέτικο - Γρανάδα 3-1: Η γκολάρα του Ντεπάι έκρινε τη νίκη

NOVASPORTS

Το εκπληκτικό σουτ του Μέμφις Ντεπάι από τα 25 μέτρα έδωσε στην Ατλέτικο τη νίκη επί της Γρανάδα για την πρεμιέρα της La Liga.

Η Ατλέτικο χρειάστηκε ένα φανταστικό σουτ του Μέμφις Ντεπάι από τα 25 μέτρα για να φτάσει στη νίκη 3-1 επί της Γρανάδα στο "Μετροπολιτάνο" για την πρεμιέρα της La Liga.

Οι "ροχιμπλάνκος" προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του 1ου μέρους με κοντινό πλασέ του Άλβαρο Μοράτα, έπειτα από ένα 45λεπτο με λίγες συγκινήσεις.

Το 2ο μέρος είχε περισσότερη δράση, με τον Σάμου από κοντά να κάνει το 1-1 για τη Γρανάδα σε μία αντεπίθεση, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ανέλαβε δράση ο Ντεπάι. Ο Ολλανδός επιθετικός έπιασε έναν δεξιό κεραυνό έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι και έγραψε το 2-1.

Το τελικό σκορ για τους γηπεδούχους, που στον πάγκο τους βρέθηκε ο Ελληνοκύπριος Ηλίας Κωστής, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μάρκος Γιορέντε.