SERIE A

Αταλάντα - Ουντινέζε 0-0: Άφησε δύο βαθμούς και προσκάλεσε τη Γιουβέντους

Ο Τεν Κόπμαϊνερς της Αταλάντα σε στιγμιότυπο της αναμέτρησης με τη Μίλαν για τη Serie A 2022-2023 στο "Τζιουζέπε Μεάτσα", Μιλάνο | Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2023 © 2023/ANTONIO CALANNI/AP IMAGES

Η Αταλάντα συνεχίζει την αγωνιστική πτώση της, με συνέπεια το 0-0 με την Ουντινέζε να προσκαλεί τη Γιουβέντους σε κόντρα Ευρώπης.

Η κακή πορεία της Αταλάντα συνεχίζεται με την απώλεια δύο βαθμών στο Μπέργκαμο, ύστερα από το 0-0 με αντίπαλο την Ουντινέζε για την 25η αγωνιστική της Serie A, που τη φέρνει πιο πίσω στην κούρσα του Champions League και την κρατά ευάλωτη στην αντεπίθεση της Γιουβέντους.

Οι γηπεδούχοι άργησαν να πάρουν μπροστά και ύστερα από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, προσπάθησαν να βρουν το γκολ της νίκης στο 2ο μέρος. Οι προσπάθειες κυρίως των Αντεμόλα Λούκμαν και Λουίς Μουριέλ όταν τον αντικατέστησε βρήκαν αντίπαλο τον Μάρκο Σιλβέστρι, ο οποίος έκανε επεμβάσεις μέχρι το 89ο λεπτό και κράτησε το μηδέν.