EUROPA LEAGUE

Αταλάντα - Λεβερκούζεν: Ο Λούκμαν ξεγέλασε την άμυνα των Γερμανών και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους μπεργκαμάσκι

Ο Λούκμαν με ωραίο γκολ στο 12ο λεπτό του τελικού με τη Λεβερκούζεν, έδωσε το προβάδισμα στην Αταλάντα, που ήρθε ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του Europa League.

Η Αταλάντα πήρε κεφάλι στο σκορ του τελικού του Europa League κόντρα στη Λεβερκούζεν, με τον Λούκμαν να της δίνει το προβάδισμα από το 12ο λεπτό.

Ο Τζαπακόστα έκανε τη σέντρα, ο Στάνισιτς έχασε τον αντίπαλό του κι ο Λούκμαν, που έπιασε στον "ύπνο" την άμυνα της Λεβερκούζεν με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0.