CONFERENCE LEAGUE

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Το φοβερό τελείωμα του Ελ Κααμπί από την πάσα του Τσικίνιο για το 1-0 των ερυθρολεύκων

UEFA CONFERENCE LEAGUE 2023-2024 /  /   -   (  / EUROKINISSI)
UEFA CONFERENCE LEAGUE 2023-2024 / / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός πάγωσε το "Βίλα Πάρκ" και τρέλανε τους οπαδούς του στο 18ο λεπτό, με τον Ελ Κααμπί να βγαίνει απέναντι στον Όλσεν από υπέροχη κάθετη πάσα του Τσικίνιο και να τον εκτελεί με άπιαστο σουτ για να γράψει το 1-0 των Πειραιωτών.

Ιδανική εκκίνηση για τον Ολυμπιακό στην έδρα της Άστον Βίλα, με τους παίκτες του Έμερι όχι μόνο να κρατούν ανέπαφη την εστία τους στο δύσκολο πρώτο 15λεπτο αλλά και να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα στο 18ο λεπτό, στο πλαίσιο του πρώτου ημιτελικού Conference League μεταξύ των δύο ομάδων.

Σε εκείνη τη φάση, ο Τσικίνιο έβγαλε εξαιρετική κάθετη πάσα με τακουνάκι και ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί έφυγε σε θέση τετ α τετ με τον Ρόμπιν Όλσεν για να τον νικήσει με άπιαστο σουτ, με τον βοηθό διαιτητή να σηκώνει αρχικά το σημαιάκι του για οφσάιντ αλλά τελικά το γκολ να μετράει μετά από εξέταση του VAR.