ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Απόλλων Παραλιμνίου - Άγιος Νικόλαος 2-2: Ισοπαλία και όλα ανοιχτά για την πρόκριση στα προημιτελικά

Στιγμή από την αναμέτρηση Απόλλων Παραλιμνίου - Άγιος Νικόλαος
Στιγμή από την αναμέτρηση Απόλλων Παραλιμνίου - Άγιος Νικόλαος INTIME SPORTS

Ισόπαλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου και τον Άγιο Νικόλαο στο πρώτο σκέλος της φάσης των 16 και όλα είναι ανοιχτά ενόψει των ρεβάνς.

Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου και ο Άγιος Νικόλαος, ομάδες Γ' Εθνικής αναμετρήθηκαν στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας αναζητώντας την ιστορική πρόκριση στους οκτώ.

Το παιχνίδι έληξε 2-2 και πλέον όλα είναι ανοιχτά για τη ρεβάνς, με τον νικητή να αντιμετωπίζει την ομάδα που θα προκριθεί από το ζευγάρι Λαμία - Athens Kallithea.

Στο 11ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ωραίο τακουνάκι του Γκέκα. Στο 17ο λεπτό ο Μηνάς με ωραία σουτ έφερε ισορροπία στο παιχνίδι.

Στο 62ο λεπτό ο Γκέκας ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Ο Άγιος Νικόλαος διαμόρφωσε το τελικό σκορ με εξαιρετικό σουτ του Σέχου στο 76'.

Απόλλων Παραλιμνίου: Νομικός, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Γκούμας, Γεωργιάδης, Γκέκας, Ελέζι, Πέτρου, Παπαδόπουλος,Τζαμπέιγας.

Άγιος Νικόλαος: Γιαγκιόζης, Χύσι, Γωνιωτάκης, Κίττος, Ζέλιος, Φουκαράκης, Μπαράτα, Λάμπρου, Μηνάς, Μπότε, Μελισσόπουλος