Απόλλων - Παναθηναϊκός: Σκόραρε ο Μπεντινέλι, ακυρώθηκε μέσω VAR

Η στιγμή που διαπιστώθηκε μέσω VAR ότι το γκολ του Μπεντινέλι ήταν αντικανονικό στο Απόλλων - Παναθηναϊκός PRINT SCREEN VIDEO

Ο Τόμας Μπεντινέλι έκανε το 1-1 για τον Απόλλωνα στο 78', αλλά μετά τη χρήση του VAR, και αφού πέρασαν τρία λεπτά, ο Βραζιλιάνος καταλογίστηκε σε αντικανονική θέση και παρέμεινε το 0-1 για τον Παναθηναϊκό στη Ριζούπολη.

Στο 78' του αγώνα ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και Παναθηναϊκό, ο Μουνιέ έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Μπεντινέλι βρέθηκε αμαρκάριστος και με κοντινό πλασέ νίκησε τον Διούδη για το 1-1.

Η φάση ελέγχθηκε από το VAR. Τρία λεπτά αργότερα αποφασίστηκε ότι ο Βραζιλιάνος ήταν σε θέση οφσάιντ, με αποτέλεσμα ο διαιτητής Αριστομένης Κουτσιαύτης να το ακυρώσει.

Υπενθυμίζεται ότι σε αυτό το ματς ο ρέφερι καταλόγισε δύο φορές πέναλτι υπέρ της Ελαφράς Ταξιαρχίας, μία στο 28' και μία στο 48', και σε αμφότερες η απόφαση άλλαξε, μετά την χρήση του VAR.