PREMIER LEAGUE

Απίστευτος τύπος πήγε με φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Έτιχαντ και στο ημίχρονό έβαλε κασκόλ της Σίτι

Viral έχουν γίνει οι φωτογραφίες ενός νεαρού φιλάθλου ο οποίος πήγε με εμφάνιση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Έτιχαντ και στο ημίχρονο φόρεσε κασκόλ της Μάντσεστερ Σίτι.

Το ντέρμπι μεταξύ της Σίτι και της Γιουνάιτεντ για την 9η αγωνιστική της Premier League μετατράπηκε σε παράσταση για ένα ρόλο αφού η αρμάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα συνέτριψε τους κόκκινους διαβόλους με 6-3.

Εκείνος που κατάφερε να γίνει viral ήταν ένας φίλαθλος ο οποίος πήγε στο γήπεδο με εμφάνιση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Έτιχαντ και στο ημίχρονο φόρεσε κασκόλ της Μάντσεστερ Σίτι.

Φυσικά οι δύο φωτογραφίες του έγιναν αντικείμενο πολλών σχολίων με τους πιο παρατηρητικούς να επισημαίνουν πως η ομάδα που υποστήριξε και στα δύο ημίχρονο έχασε.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο οποίο υποστήριζε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε τέσσερα γκολ έναντι κανενός των φιλοξενούμενων, ενώ στο δεύτερο το επί μέρους σκορ ήταν 3-2 υπέρ των κόκκινων διαβόλων.

Βέβαια, στο τέλος εκείνη που πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη ήταν η Μάντσεστερ Σίτι.