ΤΟΥΡΚΙΑ

Ανκαραγκιουτσού - Τράμπζονσπορ 0-1: Μπακασέτας, Φούντας, Κουρμπέλης πανηγύρισαν στον ελληνικό εμφύλιο

Ο Τάσος Μπακασέτας πανηγυρίζει γκολ του στο Ερυθρός Αστέρας - Τράμπζονσπορ
Ο Τάσος Μπακασέτας πανηγυρίζει γκολ του στο Ερυθρός Αστέρας - Τράμπζονσπορ 2022 AP PHOTO/DARKO VOJINOVIC

Η Τράμπζονσπορ των Μπακασέτα, Φούντα και Κουρμπέλη πανηγύρισε στον ελληνικό "εμφύλιο" , καθώς επικράτησε 1-0 της Ανκαραγκιουτσού.

Το παιχνίδι μεταξύ της Ανκαραγκιουτσού και της Τράμπζονσπορ στην Άγκυρα είχε μπόλικο ενδιαφέρον, καθώς αγωνίστηκαν συνολικά πέντε Έλληνες.

Για τους γηπεδούχους ο Χατζηγιοβάνης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 56ο λεπτό και ο Στέλιος Κίτσιου δέκα λεπτά μετά. Στον αντίποδα, οι Μπακασέτας και Φούντας έπαιξαν βασικοί, ενώ ο Δημήτρης Κουρμπέλης μπήκε αλλαγή στο 89ο λεπτό.

Το τελικό σκορ έκρινε το τέρμα που σημείωσε ο Βίτσα στο 30ο λεπτό μετά από ασίστ του Ονουάτσου. Η Τράμπζονσπορ είναι στην τρίτη θέση με 33 βαθμούς και η Ανκαραγκιουτσού είναι 12η με 20.