CHAMPIONS LEAGUE

Ανατροπή στην ανατροπή για Λίβερπουλ, ο Χέντερσον έκανε το 3-2 επί της Μίλαν

Ο Χέντερσον πανηγυρίζει γκολ με την Λίβερπουλ κόντρα στην Μίλαν
Ο Χέντερσον πανηγυρίζει γκολ με την Λίβερπουλ κόντρα στην Μίλαν @2021 RUI VIEIRA/AP IMAGES

Η Λίβερπουλ απάντησε στην Μίλαν με τη δική της ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τζόρνταν Χέντερσον να εκτελεί τον Μενιάν με άπιαστο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να γράφει το 3-2 για τους κόκκινους στο 69ο λεπτό.

Ο Τζόρνταν Χέντερσον είχε να σκοράρει για την Λίβερπουλ στο Champions League από το 2014 με την Λουντογκόρετς, όταν όμως επέστρεψε στα γκολ στην Ευρώπη βρήκε το κατάλληλο timing.

Και αυτό γιατί σκόραρε απέναντι στην Μίλαν στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων κάνοντας το 3-2 και ολοκληρώνοντας την ανατροπή των κόκκινων που είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ στο 44'.

Ο Σαλάχ έφερε το ματς στα ίσα στο 48' και ο κάπτεν της Λίβερπουλ πήρε τη σκυτάλη στο 69', όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα στρώθηκε στο δρόμο του και εκείνος με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Μενιάν.