ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Άλκμααρ - Ουτρέχτη: Ο Παυλίδης άνοιξε νωρίς το σκορ στην ελληνική μάχη με τον Δουβίκα

Το γκολ του Παυλίδη με την Άλκμααρ απέναντι στην Ουτρέχτη
Το γκολ του Παυλίδη με την Άλκμααρ απέναντι στην Ουτρέχτη PRINT SCREEN TWITTER: BURAK ZIHNI

Ο Βαγγέλης Παυλίδης πέτυχε το τρίτο του γκολ με τη φανέλα της Άλκμααρ, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του απέναντι στην Ουτρέχτη του Τάσου Δουβίκα μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, πλασάροντας σε κενή εστία για το 1-0.

Η Άλκμααρ άρχισε ιδανικά την εντός έδρας αναμέτρηση στην Ουτρέχτη για την 9η αγωνιστική της Eredivisie, με το γκολ των γηπεδούχων μόλις στο 6ο λεπτό του ματς να έχει ελληνική υπογραφή.

Ο Τζόρντι Κλάσι έφερε σε θέση βολής τον Βαγγέλη Παυλίδη, με τον Έλληνα διεθνή επιθετικό να κάνει την προβολή προ κενής εστίας και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του, γράφοντας το 1-0.

Αυτό είναι το τρίτο γκολ του 22χρονου φορ, ο οποίος έχει επίσης μοιράσει και τέσσερις ασίστ. Ο Παντελής Χατζηδιάκος ξεκίνησε επίσης, στο αρχικό σχήμα μαζί με τον Παυλίδη, ενώ και ο Τάσος Δουβίκας ήταν στην ενδεκάδα της Ουτρέχτης.