ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Άλκμααρ - Ναϊμέχεν 1-2: Το γκολ του Παυλίδη δεν απέτρεψε την ήττα στο παιχνίδι που είχε καταρρεύσει ο Ντοστ

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα της Άλκμααρ με τη Ναϊμέχεν που είχε διακοπεί λόγω της κατάρρευσης του Μπας Ντοστ δεν άλλαξαν τα δεδομένα, με την ομάδα του Βαγγέλη Παυλίδη να ηττάται 1-2 εντός έδρας.

Με τον Μπας Ντοστ να κοιτάζει πλέον τους αγώνες της Eredivisie ως θεατής, η Ναϊμέχεν πήρε την επεισοδιακή νίκη με 2-1 στην έδρα της Άλκμααρ, σε αγώνα που είχε διακοπεί στα τελευταία λεπτά λόγω κατάρρευσης του Ολλανδού επιθετικού.

Ο αγώνας συνεχίστηκε περίπου 1,5 μήνα μετά από το χρονικό σημείο που είχε σταματήσει και το σκορ δεν άλλαξε.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης είχε μειώσει το σκορ στο 57ο λεπτό, όμως το τέρμα του δεν αποδείχθηκε αρκετό για να πάρει έστω έναν βαθμό η Άλκμααρ.