ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Αλκμάαρ - Go Ahead Eagles: Με ασίστ Παυλίδη το 1-0 οι γηπεδούχοι

Ο Βαγγέλης Παυλίδης πανηγυρίζει με τον Ντε Βιτ το γκολ κόντρα στην Go Ahead Eagles PRINT SCREEN GLOMEX

Ο Βαγγέλης Παυλίδης σέρβισε έτοιμο γκολ στον Τζέσπερ Κάρλσον στην αναμέτρηση της Αλκμάαρ με την Go Ahead Eagles, με τον Σουηδό να σουτάρει στο 4ο λεπτό και να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Την τρίτη του ασίστ στην Eredivisie με τη φανέλα της Αλκμάαρ σημείωσε ο Βαγγέλης Παυλίδης κόντρα στην Go Ahead Eagles την Κυριακή (26/9). Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ωραία ασίστ του Έλληνα διεθνή.

Ο Παυλίδης σέρβισε έτοιμο γκολ στον Τζέσπερ Κάρλσον, ο οποίος σούταρε από θέση βολής για το 1-0 της Αλκμάαρ. Ο 22χρονος Έλληνας επιθετικός μετράει δύο γκολ και τρεις ασίστ με την ολλανδική ομάδα σε συνολικά εννέα παιχνίδια.