ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Αϊντχόφεν - Χερενφέιν: Οι δύο ομάδες πέτυχαν τρία γκολ σε διάστημα τριών λεπτών

Τρία γκολ σε διάστημα τριών λεπτών πέτυχαν οι Αϊντχόφεν και Χερενφέιν
Τρία γκολ σε διάστημα τριών λεπτών πέτυχαν οι Αϊντχόφεν και Χερενφέιν PRINT SCREEN / GLOMEX

Η Αϊντχόφεν ανέτρεψε σε διάστημα δύο λεπτών το προβάδισμα ενός γκολ της Χερενφέιν από το πρώτο ημίχρονο, με τους Βέρτεσεν και Γκάκπο να βρίσκουν δίχτυα στο 57' και 58' αντίστοιχα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Ντε Γιονγκ.

Η Αϊντχόφεν υποδέχθηκε την Χερενφέιν στο Φίλιπς Στέιντουμ για την 31η αγωνιστική της Eredivisie, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν τρία γκολ σε διάστημα τριών λεπτών. Υπενθυμίζεται ότι ο Άγιαξ εξασφάλισε νωρίτερα και μαθηματικά την κατάκτηση του 35ου πρωταθλήματος της ιστορίας του.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στο σκορ με 1-0, χάρη στο γκολ του Χαλίλοβιτς από το 34'. Οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Βέρτεσεν στο 57', έπειτα από ασίστ του Φίλιπ Μαξ και πέτυχαν ολική ανατροπή στο 58' με τον Γκάκπο.

Η Χερενφέιν απάντησε άμεσα και συγκεκριμένα στο αμέσως επόμενο λεπτό (59'), με τον Σίεμ Ντε Γιονγκ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια, έπειτα από ασίστ του Λάσε Σένε.

Photo Credits: Print Screen / Glomex