ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Αιγάλεω - Διαγόρας 0-2: Οι Ροδίτες πέρασαν από το "Σίτι" στην παράταση και έκλεισαν ραντεβού με τον Παναιτωλικό

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Διαγόρα με το Αιγάλεω
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Διαγόρα με το Αιγάλεω EUROKINISSI SPORTS

Ο Διαγόρας νίκησε το Αιγάλεω στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης με 2-0 στην παράταση και πήρε το εισιτήριο για την πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αναμετρηθεί με τον Παναιτωλικό.

Λίγες μέρες μετά τη νίκη στο πρωτάθλημα, ο Διαγόρας νίκησε το Αιγάλεω και στο Κύπελλο Ελλάδας, επικρατώντας 2-0 στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης στην παράταση.

Το παιχνίδι στην κανονική διάρκεια έληξε 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως στην παράταση ο Μιχάλης Μανιάς με δύο προσωπικά γκολ στο 94' και το 104' χάρισε την πολύτιμη πρόκριση στον Διαγόρα.

Επομένος αντίπαλος για την ομάδα του Θωμά Γράφα στην πέμπτη φάση είναι ο Παναιτωλικός και η ημερομηνία του αγώνα θα γνωστοποιηθεί το άμεσο διάστημα.