ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Αγγλία - Ιράν: Καταιγιστικά τα λιοντάρια με τρία γκολ σε δώδεκα λεπτά

Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ με την Εθνική Αγγλίας
Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ με την Εθνική Αγγλίας 2022 ABBIE PARR / AP PHOTO

Η Αγγλία ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο ημίχρονο και με γκολ από τους Τζουντ Μπέλιγχαμ, Μπουκαγιό Σακά και Ραχίμ Στέρλινγκ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 3-0 του Ιράν

Από την αρχή του αγώνα η Αγγλία πίεσε το Ιράν και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Τζουντ Μπέλιγχαμ.

Ο παίκτης της Ντόρτμουντ τρύπωσε στην άμυνα των Ιρανών και με υπέροχη κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Σο έκανε το 1-0 πετυχαίνοντας παράλληλα το πρώτο του τέρμα σε Μουντιάλ.

Ο Μπουκαγιό Σακά με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 στο 43ο λεπτό. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ραχίμ Στέρλινγκ έβαλε και εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ κάνοντας το 3-0.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 - 10:30), Pame Stoixima Pre Game Show (11:30 - 12:00), The Show Must Go On (13:00 - 15:00), Game Night (22:45 - 00:15).