ΑΕΚ

ΑΕΚ - Σερέν: Δύο γκολ για την Ένωση μέσα σε επτά λεπτά με πρωταγωνιστές τους Αραούχο και Μήτογλου

Ο Αραούχο πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε
Ο Αραούχο πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε INTIME SPORTS

Η ΑΕΚ πήρε το προβάδισμα, πετυχαίνοντας μέχρι το 20' του αγώνα με τη Σερέν και μέσα σε επτά λεπτά δύο γκολ με πρωταγωνιστές του Σέρχιο Αραούχο και Σίμο Μήτογλου.

Μέσα σε επτά λεπτά η ΑΕΚ πήρε το προβάδισμα με 2-0 απέναντι στη Σερέν, με πρωταγωνιστές του Σέρχιο Αραούχο και Σίμο Μήτογλου.

Έπειτα από σέντρα από τα δεξιά, ο Αραούχο με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για την Ένωση στο 13' με 1-0.

Στο 20' ο Φερνάντες έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Μουκουντί να μην μπορεί να σπρώξει την μπάλα προς την εστία είτε με το κεφάλι είτε με το πόδι. Ο Μήτογλου όμως, επωφελήθηκε από τις κόντρες και σκόραρε για το 2-0.