ΙΣΠΑΝΙΑ

Ισπανία: Η διπλή απόκρουση του Ρομπέρτο και το γκολ της Εσπανιόλ

Δέκα λεπτά μετά την είσοδο του στο γήπεδο ο Ρομπέρτο κράτησε το 0-0 με διπλή απόκρουση, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Εσπανιόλ άνοιξε το σκορ. (VIDEOS)

Η Αλαβές έμεινε με δέκα παίκτες απέναντι στην Εσπανιόλ στο 19ο λεπτό κάτι που έκανε πιο δύσκολη την αποστολή της. Ο Φερνάντο Πατσέκο στην προσπάθειά του να ανακόψει μία επίθεση των γηπεδούχων έπιασε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής.

Ο διαιτητής του έδειξε αμέσως την κόκκινη κάρτα με τον τερματοφύλακα της Αλαβές να καταλαβαίνει το λάθος του και να αποχωρεί. Στη θέση του μπήκε ο Ρομπέρτο.

Δέκα λεπτά αργότερα ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού έκανε διπλή απόκρουση με την πρώτη να είναι εξαιρετική.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η άμυνα του τον πρόδωσε. Μετά από σέντρα από τα αριστερά ο Μπερνάντο Εσπινόσα έμεινε μόνος του μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά νίκησε τον Ρομπέρτο για να δώσει το προβάδισμα στην Εσπανιόλ.