ΙΣΠΑΝΙΑ

Η Βιγιαρεάλ σκόρπισε στους... πέντε ανέμους τη Μπέτις

Villareal's Moi Gomez celebrates his goal during the Spanish La Liga soccer match between Villarreal and Real Madrid in the Ceramica stadium in Villarreal, Spain, Sunday, Sept. 1, 2019. (AP Photo/Alberto Saiz)
Villareal/AP Photo/Alberto Saiz AP PHOTO/ALBERTO SAIZ

Με το εμφατικό 5-1 η Βιγιαρεάλ νίκησε τη Μπέτις έχοντας στη σύνθεση της έναν τρομερό Εκαμπί και σκαρφάλωσε στην πρώτη εξάδα του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Βιγιαρεάλ έχοντας στις τάξεις της τον Εκαμπί που έκανε τη διαφορά πετυχαίνοντας δυο γκολ επικράτησε της Μπέτις με 5-1 και φιγουράρει στην 6η θέση του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Οι γηπεδούχοι που έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση πέτυχαν δυο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 5-1.

Ο Εκαμπί ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 39' αλλά με την έναρξη του δευτέρου μέρους, στο 48' ο Έμερσον ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Καθόρλα με πέναλτι στο 68' έβαλε και πάλι μπροστά την Βιγιαρεάλ για να ακολουθήσει ένα ακόμη τέρμα από τον Εκαμπί στο 76' ύστερα από πάσα του Μορένο.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μορένο ήταν αυτός που πέτυχε το 4-1 ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Τσουκουέζε.

PHOTO CREDITS: AP Photo/Alberto Saiz