ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Πέρασε η Ντόρτμουντ, τραυματίστηκε ο Ρόις

Η Ντόρτμουντ νίκησε 2-0 στην Δρέσδη και πέρασε στα προημιτελικά του γερμανικού κυπέλλου, ενώ ο Μάρκο Ρόις αποχώρησε λόγω τραυματισμού στο αριστερό γόνατο (videos)

Την πρόκριση στα προημιτελικά του γερμανικού κυπέλλου προκρίθηκε η Ντόρτμουντ, νικώντας με 2-0 την Ντινάμο στην Δρέσδη, χάρη σε τέρματα του Τσίρο Ιμόμπιλε.

Ο Μάρκο Ρόις... τρόμαξε τους φίλους της Μπορούσια, καθώς στο 22ο λεπτό τραυματίστηκε στο αριστερό γόνατο, όμως οι πρώτες εκτιμήσεις δείχνουν πως δεν έχει πάθει κάποια ζημιά (γύρισε στο 2ο ημίχρονο και είδε το ματς).

Νωρίτερα, η Λεβερκούζεν επικράτησε με το ίδιο σκορ της Λεβερκούζεν στην παράταση, έχοντας σκόρερς τους Χακάν Τσαλχάνογλου (φάουλ) και Στέφαν Κίσλινγκ.