ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ολυμπιακός - Ντουντελάνζ: Το δεύτερο γκολ του Φορτούνη που έφερε το εντυπωσιακό 4-0

EUROPA LEAGUE / ΟΣΦΠ - ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI)
EUROPA LEAGUE / ΟΣΦΠ - ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINSISI

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται σε εξαιρετική βραδιά κόντρα στην Ντουντελάνζ και πριν κλείσει το ημίχρονο έφτασε στην επίτευξη τέταρτου γκολ, δεύτερου για λογαριασμό του Κώστα Φορτούνη (VIDEO).

Καταιγιστικός ήταν ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Ντουντελάνζ για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League, με τους παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς να βάζουν την ομάδα του Λουξεμβούργου μέσα στα καρέ της και να φτάνουν σε ένα εντυπωσιακό 4-0 με τη συμπλήρωση 36 λεπτών αγώνα!

Το τέταρτο γκολ των Πειραιωτών είχε την υπογραφή του Κώστα Φορτούνη, ο οποίος μετά το γκολ του στο 15' με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με κεφαλιά.

Δημιουργός ήταν ο Ποντένσε με γλυκιά σέντρα από τα αριστερά, με τον αρχηγό του Ολυμπιακού να τρυπώσει στην καρδιά της άμυνας της Ντουντελάνζ και να νικάει με εντυπωσιακό τρόπο τον Μπονεφουά για να ξεσηκώσει για να σηκώσει ξανά στο πόδι τους πάνω από 25.000 θεατές που βρέθηκαν στο "Καραϊσκάκης".