ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το γκολ του Αζάρ στο Τσέλσι - Λίβερπουλ!

Με τέρμα του Εντέν Αζάρ στο 25ο λεπτό, η Τσέλσι άνοιξε το σκορ απέναντι στη Λίβερπουλ στο "Στάμφορντ Μπριτζ". Δείτε το VIDEO του τέρματος του Βέλγου.

Ο άνθρωπος που απέκλεισε τη Λίβερπουλ με δική του γκολάρα στο "Άνφιλντ" για το Λιγκ Καπ, είναι αυτός που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι του "Στάμφορντ Μπριτζ" για την 7η αγωνιστική της Premier League.

Ο λόγος για τον Εντέν Αζάρ, ο οποίος στο 25' έκανε το 1-0. Ο Κόβατσιτς έβγαλε ωραία μπαλιά στον Βέλγο, εκείνος μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το διαγώνιο σουτ και νίκησε τον Άλισον.

Η Τσέλσι προηγείται της Λίβερπουλ, η οποία δέχτηκε το πρώτο της γκολ σε πρώτο ημίχρονο οποιουδήποτε αγώνα του αγγλικού πρωταθλήματος την φετινή αγωνιστική περίοδο.