ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ: Οι γκολάρες από Πογκμπά - Ράσφορντ στο α' ημίχρονο

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε 3-1 της Μπόρνμουθ στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε δύο γκολ του Πολ Πογκμπά στο 5ο και το 34ο λεπτό κι ένα του Μάρκους Ράσφορντ στο 45ο. Μείωσαν στο 45+2' οι "τσέρις" (VIDEOS)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται στο "Ολντ Τράφορντ" την Μπόρνμουθ - live από το Sport24.gr η εξέλιξη του ματς - και οι γηπεδούχοι προηγούνται ήδη με 3-1 από το πρώτο ημίχρονο.

Τα δύο πρώτα γκολ ήλθαν από τον Πολ Πογκμπά. Ο Γάλλος διεθνής μέσος άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό και διεύρυνε το προβάδισμα της Γιουνάιτεντ στο 33ο. Το τρίτο γκολ ήλθε από τον άνθρωπο που έδωσε την ασίστ στο πρώτο, Μάρκους Ράσφορντ στο 45ο λεπτό. Οι "τσέρις" κατάφεραν να μειώσουν σε 3-1 στο 45+2' με το γκολ Νέιταν Ακέ. Δείτε κατά σειρά τα γκολ: