CHAMPIONS LEAGUE

Ρεάλ Μαδρίτης - Άγιαξ: Πώς αποφάσισε ο διαιτητής με το VAR να μετρήσει το τρίτο γκολ του Αίαντα

Δείτε αναλυτικά τι συνέβη στη φάση του τρίτου γκολ του Άγιαξ και πώς ο διαιτητής αποφάσισε τελικά να το μετρήσει, κάνοντας χρήση του Video Assistant Referee. (VIDEO)

Ο Άγιαξ έκανε... πάρτι στο Σαντιάγο Μπερναμπέου και διέσυρε 1-4 τη Ρεάλ Μαδρίτης, φτάνοντας σε πανάξια πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Η φάση του τρίτου γκολ βέβαια στο 62ο λεπτό, είναι δεδομένο πως εν πολλοίς κλέβει την παράσταση, καθώς άπαντες θα περίμεναν να μη μετρήσει μετά τη χρήση του VAR και όμως ο διαιτητής έπειτα από αρκετά λεπτά συνεννοήσεων έδειξε σέντρα.

Σε μια φάση που ξεκίνησε από πλάγιο άουτ υπέρ της Ρεάλ που δεν δόθηκε, ο Τάντιτς έγινε κάτοχος της μπάλας εκτός περιοχής και με τρομερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουρτουά. Ένα γκολ το οποίο σήκωσε τρομερή συζήτηση, επειδή ο διαιτητής περίμενε τρία λεπτά να ακούσει την άποψη του VAR και τελικάτο μέτρησε.