CHAMPIONS LEAGUE

Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός: Ο Σεμέδο άνοιξε το σκορ στο Βελιγράδι

CHAMPIONS LEAGUE / ÅÑÕÈÑÏÓ ÁÓÔÅÑÁÓ - ÏÓÖÐ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Στο 37ο λεπτό ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο ματς κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα με τον Σεμέδο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των Σέρβων. (VIDEO)

Το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στον Ερυθρό Αστέρα και τον Ολυμπιακό για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League δεν είχε πολλές συγκινήσεις, όμως οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 37ο λεπτό.

Ο Μασούρας εκτέλεσε το φάουλ και ο Σεμέδο με ένα εντυπωσιακό γύρισμα απ' τα αριστερά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1! Μερίδιο ευθύνης φέρει σίγουρα και ο τερματοφύλακας του Ερυθρού Αστέρα, Μπόργιαν, καθώς δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας.