ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Champions League: Όλα τα γκολ της βραδιάς

Atletico Saul Niguez, center, celebrates after scoring the opening goal during the Group A Champions League soccer match between Atletico Madrid and Borussia Dortmund at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid, Spain, Tuesday, Nov. 6, 2018. (AP Photo/Manu Fernandez) AP

Εντυπωσιακές αναμετρήσεις με πολλά γκολ είχε το πρόγραμμα της Τρίτης (06/11) για το Champions League. Δείτε τα όλα σε video.

Το βράδυ της Τρίτης (06/11) επέστρεψε το Champions League μετά από δύο εβδομάδες διακοπής κι αν μη τι άλλο το ορεκτικό ήταν εντυπωσιακό. Στις 20.00 υπήρχαν δύο αναμετρήσεις οι οποίες είχαν πολλά γκολ και το ποδοσφαιρικό υπερθέαμα συνεχίστηκε στα βραδινά ματς. Ο τελικός απολογισμός της ημέρας ήταν 22 τέρματα σε οκτώ αναμετρήσεις. Δείτε τα όλα στα βίντεο που ακολουθούν.

ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΩΝ 22.00

ΙΝΤΕΡ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 1-1

Η Μπαρτσελόνα χρειάστηκε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει απέναντι στην Ίντερ και τελικά το έκανε με τον Μάλκομ στο 82'

Η απάντηση της Ίντερ ήρθε στο 86' με τον μόνιμο σκόρερ της Μάουρο Ικάρντι.

ΝΑΠΟΛΙ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 1-1

Την ώρα που όλα έδειχναν ότι το πρώτο ημίχρονο θα τελείωνε χωρίς σκορ ο Μπερνάντ έκανε το 0-1 για την Παρί στο δεύτερο λέπτό των καθυστερήσεων.

Στο 60' ο Καγεχιόν, ο οποίος ξεκίνησε από θέση οφσάιντ, κέρδισε το πέναλτι και ο Ινσίνιε έκανε το 1-1 για την Νάπολι.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 2-0

Ντέρμπι είχαμε στη Μαδρίτη με τη Ατλέτικο να παίρνει κεφάλι στο σκορ στο 33' με τον Σαούλ.

Στο 80' η Ατλέτικο Μαδρίτης έφτασε στο 2-0 με χάρη στον Αντουάν Γκριεζμάν.

ΤΟΤΕΝΑΜ - ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 2-1

Μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα η Αϊντχόφεν άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Λουκ Ντε Γιονγκ.

Η Τότεναμ πίεσε, έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά τελικά έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης στο 77' με τον Κέιν.

Η λύτρωση για την Τότεναμ ήρθε στο 89' με τέρμα του Χάρι Κέιν.

ΠΟΡΤΟ - ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ 4-1

Στην πρώτη της οργανωμένη επίθεση στο ματς η Πόρτο άνοιξε το σκορ στο 2' με τέρμα του Ερέρα.

Η Πόρτο συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στο 42΄έφτασε στο 2-0 με τέρμα του Μαρεγκά, ο οποίος στην αρχή της φάσης ήταν οφσάιντ.

Με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο 2-0 η Λοκομοτίβ δεν είχε άλλη λύση από το να ψάξει να βρει το γκολ που θα την έβαζε ξανά στο παιχνίδι και το βρήκε στο 59' με τον Φαρφάν.

Η χαρά των Ρώσων κράτησε λίγο αφού στο 67' οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το λάθος της άμυνας της Λοκομοτίβ και ο Κορόνα έκανε το 3-1.

Το τελικό 4-1 για την Πόρτο διαμόρφωσε ο Οτάβιο με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

ΣΑΛΚΕ - ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ 2-0

Μετά από τραγικό λάθος του Μουσλέρα ο Μπεργκστάλερ έκανε το 1-0 για τη Σάλκε μόλις στο 4'.

Στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης η Σάλκε έκανε το 2-0 με τον Μαρκ Ουτ.

ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΩΝ 20.00

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 2-0

Στο 22ο λεπτό του αγώνα ο Ερυθρός Αστέρας άνοιξε το σκορ. Ο -πρώην παίκτης του Ολυμπιακού- Μάρκο Μάριν εκτέλεσε το κόρνερ και ο Πάβκοβ με καρφωτή κεφαλιά νίκησε όλη την άμυνα της Λίβερπουλ και έκανε το 1-0.

Στο 29ο λεπτό ο Ερυθρός Αστέρας έκανε το 2-0 χάρη σε γκολάρα του Πάβκοβ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

ΜΟΝΑΚΟ - ΜΠΡΙΖ 0-4

Στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης ο Χανς Φάνακεν από κοντά άνοιξε το σκορ για την Μπριζ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπαρέκα έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Φάνακεν το εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 0-2 για την Μπριζ.

Η άμυνα της Μονακό πελαγοδρομούσε και η Μπριζ το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Ο Γουέσλεϊ έγινε αποδέκτης της μπάλα στα αριστερά έκοψε προς την περιοχή και με διαγώνιο σουτ έκανε το 3-0 στο 24ο λεπτό.

Ο αγώνας έχασε το ρυθμό του στη συνέχεια και απλά ο Φόρμερ στο 85' διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Photo credits: AP Photo/Darko Vojinovic