CHAMPIONS LEAGUE

Άγιαξ - Τότεναμ 2-3: Το γκολ της επικής πρόκρισης του Λούκας στο 90+6' (VIDEO)

Tottenham's Lucas Moura celebrates after scoring his side's third goal during the Champions League semifinal second leg soccer match between Ajax and Tottenham Hotspur at the Johan Cruyff ArenA in Amsterdam, Netherlands, Wednesday, May 8, 2019. (AP Photo/Peter Dejong) AP

Η Τότεναμ πανηγύρισε επική νίκη-πρόκριση με 3-2 εκτός έδρας επί του Άγιαξ στον τελικό του Champions League χάρη στο γκολ του Λούκας στο 90+6'! (VIDEO).

Η Τότεναμ βρίσκεται στον τελικό του Champions League! Τι κι αν είχε γνωρίσει την ήττα (0-1) στο Λονδίνο από τον Άγιαξ στον πρώτο μεταξύ των δύο ομάδων ημιτελικό; Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ στο ημίχρονο από τα γκολ των Ματάις ντε Λιχτ και Χακίμ Ζιγές;

Με τον Λούκας Μόουρα να κάνει χατ-τρικ, οι Λονδρέζοι πήραν επική νίκη-πρόκριση με ανατροπή στη "Γιόχαν Κρόιφ Αρένα" του Άμστερνταμ! Ο 26χρονος Βραζιλιάνος ακραίος μείωσε στο 55ο λεπτό, ισοφάρισε στο 59ο κι έδωσε τη μεγάλη νίκη-πρόκριση στο έκτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου (90+6')! Δείτε το γκολ που έστειλε την Τότεναμ στον τελικό της Μαδρίτης με αντίπαλο τη Λίβερπουλ!