CHAMPIONS LEAGUE

Άγιαξ - Γιουβέντους 1-1: Ο Νέρες σκόραρε στα 29 δευτερόλεπτα!

Ajax's David Neres, right, celebrates after scoring his side's opening goal during the Champions League quarterfinal, first leg, soccer match between Ajax and Juventus at the Johan Cruyff ArenA in Amsterdam, Netherlands, Wednesday, April 10, 2019. (AP Photo/Martin Meissner) AP PHOTO/MARTIN MEISSNER

Ο Άγιαξ άρχισε ονειρεμένα το δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Γιουβέντους καθώς με τη συμπλήρωση μισού λεπτού βρήκε δίχτυα με υπέροχο διαγώνιο σουτ του Ντέιβιντ Νέρες (VIDEO)!

Αυτό κυρίες και κύριοι λέγεται ΑΜΕΣΗ απάντηση! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο εκτόξευσε στα ύψη την ψυχολογία των "μπιανκονέρι" κάνοντας το 1-0 για την Γιουβέντους στην "Γιόχαν Κρόιφ Αρένα" στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, όμως η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν ακαριαία.

Οι παίκτες του Έρικ Τεν Χαγκ πήγαν στα αποδυτήρια δευτερόλεπτα μετα το γκολ του Πορτογάλου και όταν επέστρεψαν έστειλαν μήνυμα σε αυτούς του Αλέγκρι, αφού χρειάστηκαν μόλις 29'' για να παραβιάσουν την εστία του Τσέσνι.

Δράστης ο Ντέιβιντ Νέρες που έδειξε για μία ακόμα φορά το τεράστιο ταλέντο που διαθέτει, με τον 22χρονο Βραζιλιάνο επιθετικό να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και να κάνει το 1-1 με διαγώνιο δεξί φαλτσαριστό σουτ, παρά την πίεση των Ζοάο Κανσέλο, Ρουγκάνι και Πιάνιτς!