STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Ο Άρης υποδέχεται το Περιστέρι

Ο Δημήτρης Κατσίβελης με την φανέλα του Περιστερίου
Ο Δημήτρης Κατσίβελης με την φανέλα του Περιστερίου INTIME

Ο Άρης υποδέχεται το Περιστέρι (17:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) και ο Κολοσσός τον Ηρακλή (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Basket League, σε μία ημέρα με μπάσκετ σε όλη την Ελλάδα.

Ο Άρης περιμένει το Περιστέρι (17:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) και ο Κολοσσός τον Ηρακλή (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) στους δύο αγώνες που περιλαμβάνει το πρόγραμμα της σημερινής (5/12) ημέρας για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Οι "κίτρινοι" θέλουν να διαφυλάξουν την έδρα τους, όπως και ο Κολοσσός κόντρα στον Ηρακλή, σε δύο σημαντικά παιχνίδια.

Τα χθεσινά αποτελέσματα:
ΑΕΚ - Προμηθέας 81-77
Απόλλωνας Πάτρας - ΠΑΟΚ 95-91

Μπασκετική δράση σε όλη την Ελλάδα

Όπως κάθε Κυριακή και η σημερινή (5/12) είναι γεμάτη μπάσκετ, με αγώνες σε όλη την Ελλάδα για όλες τις εθνικές κατηγορίες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
Ψυχικού 15.00 Ψυχικό-Καβάλα

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Α’ Μοσχάτου 13.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα
Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμλος – 8η αγωνιστική
Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟΛ-Πανελευσινιακός
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Εθνικός
Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Έσπερος
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Νάξου 14.30 ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Παπάγου
2ος Όμιλος (8η αγωνιστική)
Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Δούκας
Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Άρης Νίκαιας
1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΟΦΗ
NEM BC Arena 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων
Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΑΟΚ Χανιά
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας
3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αίολος Τρικάλων
Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας
ΕΑΚ Βόλου 17.30 Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών
Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη
4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)
Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος-Αρετσού
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μαχητές Πειραματικού
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Ερμής Λαγκαδά
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Πολύγυρος
Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Γ' Εθνική
1ος Όμιλος
Κυπαρισσίας 17.00 ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Καλαμάτα
Αμαλιάδας 17.00 ΑΣΣ Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέας
Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Αίολος Αγυιάς
2ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Εσπέρου 15.00 Ίκαρος Κ.-Παπάδος Γέρας
Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Τελεθριακός
Χίου 16.00 ΦΟ Βροντάδου-Κορωπί
Α Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Πικέρμι
Μιχ. Μουρούτσος 15.00 Δάφνη-Βούρειος ΑΟΛ Χίου
3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)
Α Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Ποσειδών Λουτρακίου
Β Πεύκης 17.00 Πεύκη-Πέρα
Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Χαλάνδρι
Κρομμυώνιο 12.00 Τήρων Αγ. Θεοδώρων-Μύκονος
Κω 13.30 ΑΕ Δικαίου Κω-ΚΑΠ
4ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννηση Λαμίας-Αγριά
Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Σοφάδες
ΕΑΝΚΙ 17.00 Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αγρίνιο
Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Νίκαια 2012
Καναλακίου 17.00 Καναλακίου Αχέρων-Αλμυρός
5ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Ιβανώφειο 18.30 Γαλάζιοι ΚΟΘ-ΑΟΚ Βέροιας
Μίκρας Α 17.30 Ναύαρχος Βότσης-Ίκαροι Γιαννιτσών
Καστοριάς 17.00 Καστοριά-ΦΟ Αριδαίας
6ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Αρίων Ξάνθης
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας
Μ. Γκράτσιος 20.00 Βυζαντινός ΑΟ-Σταυρούπολη
Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Ελπίς Αμπελοκήπων
Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Ιωνικός Ιωνίας

Α2 Γυναικών
1ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Π. Σαλπέας 14.00 Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος
Χίου 13.00 Αιγέας Χίου-Άμιλλα 2000
Τέντα 13.00 Άρις Καλαμάτας-Ηλιούπολη
Μυτιλήνης 12.00 Θησέας Παναγιούδας-Ατρόμητος Πειραιά
Άργους 17.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Εύνικος
2ος Όμιλος (8η αγωνιστική)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω
Ανθούπολης 17.45 ΑΕΚ Περιστερίου-Αμύντας
Μ. Λιούγκας 17.30 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων
Αγ. Δημητρίου 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σαντορίνη
3ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Αγρινίου 16.00 Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος
Αγ. Δημητρίου 15.00 Απόλλων Πτολεμαϊδας-Ολύμπια Λάρισας
Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Λασσάνης
4ος Όμιλος (8η αγωνιστική)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πυλαία-Ιερισσός 99
Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-ΜΕΝΤ
Αλ. Δημόγλου 12.00 Πάνθηρες Καβάλας-Πανόραμα
Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός
Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης-Παναθλητικός

S24 Bet - Το Στοίχημα επιστρέφει στο SPORT24

Το SPORT24 απέκτησε νέα ενότητα με έγκυρο και μοναδικό περιεχόμενο για το Στοίχημα! Προγνωστικά στοιχήματος, προτάσεις και αναλύσεις με την υπογραφή του SPORT24 και της έμπειρης ομάδας δημοσιογράφων του. Καθημερινό περιεχόμενο με προτάσεις για το στοίχημα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ στο S24 BET.

TAGS STOIXIMAN BASKET LEAGUE ΑΡΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ Β' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ