Προμηθέας - ΑΕΚ: Η διαμαρτυρία, η τεχνική ποινή και τα... γαλλικά του Λάνγκφορντ
![SUPER CUP 2020 / ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ / ΑΕΚ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI)](https://www.sport24.gr/img/9255/9000100/266000/we480/480/5151581.jpg)
Στο Προμηθέας-ΑΕΚ, που άνοιξε την αυλαία του WATT+VOLT Super Cup, ο Κιθ Λάνγκφορντ διαμαρτυρήθηκε έντονα για ένα φάουλ που δεν του δόθηκε με αποτέλεσμα να δεχτεί τεχνική ποινή και να πάει νευριασμένος στον πάγκο.
Με το Προμηθέας - ΑΕΚ άνοιξε η αυλαία του WATT+VOLT Super Cup στο Περιστέρι. Με το σκορ στο 9-9 έξι λεπτά πριν το τέλος η ΑΕΚ είχε τη μπάλα, με τον Λάνγκφορντ να προσπαθεί να περάσει και να διαμαρτύρεται για ένα φάουλ το οποίο δεν δόθηκε. Η διαμαρτυρία του όμως ήταν αρκετά έντονη και δέχτηκε τεχνική ποινή. Αυτό τον έκανε να ξεσπάσει και να πει κάποια γαλλικά προς τους διαιτητές της αναμέτρησης.
Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Ηλίας Παπαθεοδώρου, τον έκανε αλλαγή με τον Ζήση να περνάει στο παρκέ ώστε ο Λάνγκφορντ να ηρεμήσει. Δείτε το σχετικό βίντεο: