Πήρε το ντέρμπι το Ελληνικό
Το Ελληνικό πήρε το ντέρμπι απέναντι στον Παναθηναϊκό (66-55), με τις "πράσινες" να παίρνουν την τρίτη θέση και μαθηματικά.
Το Ελληνικό πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να επικρατήσει του Παναθηναϊκού με 66-55, παίρνοντας και την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου.
Από την πλευρά του, ο Παναθηναϊκός θα πάρει την τρίτη, με τον Πρωτέα Βούλας να τερματίζει στην δεύτερη, ενώ την τετράδα κλείνει ο Ιπποκράτης Κω.
Διαβάστε επίσης τα αποτελέσματα της Α2 Γυναικών...
Στα άλλα παιχνίδια, ο Πρωτέας Βούλας πήρε την εκτός έδρας νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ με 56-50 και ο Αθηναϊκός ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Ρυσίου με 67-59. Ο Ίκαρος ηττήθηκε από τον Ιπποκράτη Κω και ο Άρης νίκησε εκτός έδρας τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου. Να προσθέσουμε ότι απομένει ακόμα μία αγωνιστική.
Η Βαθμολογία του πρωταθλήματος: Ελληνικό 33, Πρωτέας Βούλας 30, Παναθηναϊκός 28, Ιπποκράτης Κω 27, Αθηναϊκός 25, Αναγέννηση 24, ΠΑΟΚ 23, Άρης 23, Κρόνος Αγίου Δημητρίου 21, Ίκαρος Καλλιθέας 20. Ο Παναθηναϊκός έχει μηδενιστεί στο ματς με την Αναγέννηση.