Περίπατο στην Βόννη η Μπάμπεργκ

Με μπροστάρη τον Λεόν Ραντόσεβιτς η Μπάμπεργκ πέρασε από την Βόννη, επικρατώντας εύκολα με 85-70 της Τέλεκομ.

Έχοντας διαλύσει με 85-65 την Μπαρτσελόνα πριν μερικές ημέρες για την 16 αγωνιστική της EuroLeague η Μπάμπεργκ δεν ήταν δυνατόν να αντιμετωπίσει πρόβλημα από την Τέλεκομ κι ας αγωνιζόταν εκτός έδρας.

Έπειτα από ένα ανταγωνιστικό πρώτο δεκάλεπτο, όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 22-21, η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι ξέσπασε στην δεύτερη περίοδο ξεφεύγοντας με 35-46 και έφτασε μάλλον εύκολα μέχρι τη νίκη. Την 17η νίκη της σε 18 αγωνιστικές.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Λεόν Ραντόσεβιτς με 22 πόντους, με τον Ντάριου Μίλερ να προσθέτει 13 πόντους. Ο Νίκος Ζήσης ήρθε από τον πάγκο, αγωνίστηκε 22 λεπτά και είχε 7 πόντους, 2 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Για τους ηττημένους, ο Ράιαν Τόμπσον είχε 33 πόντους και ο Τζούλιαν Γκάμπλ 15 πόντους.