Πέρασε από τη Νέα Σμύρνη ο Άρης
Ο Άρης επικράτησε στη Νέα Σμύρνη του Πανιωνίου με 68-63, ενώ οι Κολοσσός Ρόδου και Ίκαρος νίκησαν τους Πανελευσινιακό και Τρίκαλα αντίστοιχα. Εντός έδρας ήττα για τον Ηλυσιακό.
Ο Άρης πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας απέναντι στον Πανιώνιο με 68-63 .
Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου γνώρισε την πέμπτη ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα της Basket League ΟΠΑΠ.
Από εκεί και πέρα, ο Κολοσσός Ρόδου πήρε το εντός έδρας θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Πανελευσινιακό με 67-57 , με τον Χριστόφορο Στεφανίδη να πραγματοποιεί εξαιρετικό παιχνίδι. Ο Ίκαρος Χαλκίδας νίκησε τα Τρίκαλα με 81-74 και... ξεκόλλησε από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ ο ΚΑΟΔ απέδρασε από το κλειστό των Ιλισίων, καθώς επικράτησε του Ηλυσιακού με 74-70 .
Το σημερινό (16/2) πρόγραμμα:
(16:45) Ρέθυμνο - Απόλλων Πατρών
(19:00) ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
(19:15) Παναθηναϊκός - Κηφισιά
Διαβάστε αναλυτικά τα αποτελέσματα και την βαθμολογία της Basket League ΟΠΑΠ...