Ολυμπιακός: Ο ΜακΚίσικ κέρδισε τον χρόνο, έτρεξε το γήπεδο σε 5.5'' και σκόραρε, τρυπώντας την άμυνα της Φενέρ
![Ολυμπιακός: Ο ΜακΚίσικ κέρδισε τον χρόνο, έτρεξε το γήπεδο σε 5.5'' και σκόραρε, τρυπώντας την άμυνα της Φενέρ](https://www.sport24.gr/img/8479/10298008/048000/we480/480/mckissic.jpg)
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος της αναμέτρησης με τη Φενέρ ο Ολυμπιακός, καθώς ο Σακίλ ΜακΚίσικ με ένα εντυπωσιακό coast to coast έστειλε την ομάδα του στο +4 στην ανάπαυλα (38-34).
Ο Σακίλ ΜακΚίσικ πήρε πάνω του την τελευταία επίθεση του Ολυμπιακού στο πρώτο μέρος του αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε και σκόραρε για το 38-34 του ημιχρόνου.
Ο ΜακΚίσικ πήρε φόρα και πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, ολοκληρώνοντας με καλάθι το εντυπωσιακό coast to coast που επιχείρησε.
Δείτε εδώ τη φάση: