Ο Ζακ Όγκαστ το πρώτο καλάθι του Παναθηναϊκού στη σεζόν 2020/21
![Ο Ζακ Όγκαστ το πρώτο καλάθι του Παναθηναϊκού στη σεζόν 2020/21](https://www.sport24.gr/img/4907/9006182/682000/we480/480/55.jpg)
Ο Ζακ Όγκαστ πέτυχε το πρώτο καλάθι του Παναθηναϊκού στη σεζόν 2020/21, καθώς σκόραρε με διπλή προσπάθεια για το 0-2 στο εκτός έδρας ματς με τη Χίμκι.
Με τον Ζακ Όγκαστ στο αρχικό του σχήμα άνοιξε ο Παναθηναϊκός τη σεζόν 2020/21 στη EuroLeague.
Ο ομογενής σέντερ ήταν μάλιστα αυτός που πέτυχε και το πρώτο καλάθι των πράσινων τη χρονιά, καθώς σκόραρε για το 0-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Χίμκι έστω και με διπλή προσπάθεια σε μια φάση διαρκείας στην οποία πάλεψε για πολλά δευτερόλεπτα σε σκριν και ποστάρισμα.
Δείτε πως ο Όγκαστ πέτυχε το πρώτο καλάθι της σεζόν: