Ο Νεμάνια Νέντοβιτς έβαλε τα κλάματα μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος της ABA League με τον Ερυθρό Αστέρα
![Ο Νεμάνια Νέντοβιτς έβαλε τα κλάματα μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος της ABA League με τον Ερυθρό Αστέρα](https://www.sport24.gr/img/6901/10318142/240000/we480/480/nedovic.jpg)
Ο Νεμάνια Νέντοβιτς πανηγύρισε το πρώτο του πρωτάθλημα στην ABA League με τη φανέλα του Ερυθρού Αστέρα και λύγισε από τη συγκίνηση.
Ο Ερυθρός Αστέρας έκανε το 3-0 στη σειρά των τελικών της ABA League με την Παρτίζαν και ο Νεμάνια Νέντοβιτς λύγισε από τη συγκίνηση για την κατάκτηση του πρωταθλήματος με την αγαπημένη του ομάδα.
Ο Σέρβος γκαρντ έβαλε τα κλάματα λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του Game 3 στην Stark Arena καθώς βρισκόταν στον πάγκο της ομάδας του και συνειδητοποίησε τι πέτυχε.