ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο τάπωσε 6 φορές τους παίκτες της Σολέ σε 13:55

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Βιλερμπάν στο ΟΑΚΑ PHOTO CREDITS: EUROKINISSI

Ακόμη μπλοκάρει αντιπάλους ο Κώστας Αντετοκούνμπο, που μέτρησε έξι τάπες σε 14 λεπτά στην άνετη επικράτηση της Βιλερμπάν επί της Σολέ.

Το παιχνίδι του ακόμη φτιάχνεται, ειδικά στο κομμάτι της επίθεσης, ωστόσο στην άμυνα ο Κώστας Αντετοκούνμπο υπάρχουν στιγμές που είναι απροσπέλαστος. Αυτό ήταν το βράδυ της Τρίτης (10/5), στην εντός έδρας νίκη της Βιλερμπάν επί της Σολέ (87-72), καθώς σε μόλις 13:55 έκοψε έξι σουτ των αντιπάλων του, πήρε τέσσερα ριμπάουντ και σκόραρε δύο πόντους από 1/1 δίποντο.

Ο Έλληνας πάουερ φόργουορντ/σέντερ έχει 21 συμμετοχές στο γαλλικό πρωτάθλημα, με 4.3 πόντους από 81.4% στο δίποντο, 2.2 ριμπάουντ, ένα μπλοκ και 6.1 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης ανά μόλις 11 λεπτά. Η κορυφαία του εμφάνιση ήταν οι 18 πόντοι απέναντι στην Παρί, το καλάθι της οποίας φόρτωσε με 8/10 δίποντα και 2/2 βολές σε 21 λεπτά.