Ο Δημήτρης Διαμαντίδης φωτογραφήθηκε με τις νεάνιδες του Ολυμπιακού
![Ο Δημήτρης Διαμαντίδης φωτογραφήθηκε με τις νεάνιδες του Ολυμπιακού](https://www.sport24.gr/img/2647/10272371/914000/we480/480/diamantidis2.jpg)
Οι νεάνιδες του Ολυμπιακού "αγκάλισαν" τον Δημήτρη Διαμαντίδη και έβγαλαν μια υπέροχη αναμνηστική φωτογραφία στο ΣΕΦ, παρακολουθώντας τον αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με την Τσεχία.
Ο αθλητισμός πρέπει να ενώνει και να είναι γιορτή. Ο Δημήτρης Διαμαντίδης και η ομάδα νεανίδων του Ολυμπιακού το απέδειξαν περίτρανα, βγάζοντας μια υπέροχη φωτογραφία στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, στο περιθώριο του αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με την Τσεχία (72-64) για τα προκριματικά του EuroBasket 2025.
Ο "3D" δεν αποτελεί εξάλλου μόνο παλιά δόξα του Παναθηναϊκού, αλλά σύμβολο του ελληνικού μπάσκετ γενικότερα, οπότε δεν θα μπορούσε να αρνηθεί μια αναμνηστική φωτογραφία στις νεαρές αθλήτριες που τον έχουν πρότυπο.