ΙΣΠΑΝΙΑ

Ο Χάουαρντ έσωσε την Μπασκόνια με τρίποντο στο φινάλε κόντρα στην Μπρεογκάν, νίκη με 76-74 των Βάσκων

PRINTSCREEN

Απίθανος ο Μάρκους Χάουαρντ, έσωσε την Μπασκόνια από μία κακή ήττα κόντρα στην Μπρεογκάν, δίνοντας την νίκη στους Βάσκους με 76-74 χάρη σε τρίποντο στο φινάλε.

Η Μπασκόνια ήταν πίσω στο σκορ κόντρα στην Μπρεογκάν για 39 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα. Βρέθηκε ακόμα και στο -14. Ο Μάρκους Χάουαρντ όμως έσωσε στο τέλος την ομάδα του και με τρίποντο με 1.2 δευτερόλεπτα να μένουν για το φινάλε της έδωσε την νίκη με 76-74, στο μοναδικό της προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι.

Με αυτό το τρίποντο ο Χάουαρντ έβαλε έτσι το κερασάκι στην τούρτα σε μία ακόμα παραγωγική εμφάνιση, αφού τελείωσε τον αγώνα με 28 πόντους με 4/7 δίποντα, 5/16 τρίποντα και 5/5 βολές σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Ο Ματ Κοστέλο με 18 πόντους και ο Τσίμα Μονέκε με 14 πόντους τον ακολούθησαν σε απόδοση.

Για την Μπρεογκάν, ο Χάιμε Φερνάντεθ είχε 13 πόντους και ο Τζόρνταν Σακό 11 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-13, 39-33, 58-51, 74-76