ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Νίκη επί του ΑΓΟΡ

Γκεκος ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Πανιώνιος νίκησε σε φιλικό παιχνίδι τον ΑΓΟΡ με 76-65 με κορυφαίο τον Καλαμπόκη

Ο Γκέκος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει παίκτες και συστήματα κόντρα σε μια ομάδα, που δείχνει να βρίσκει το δρόμο προς την Α1 και να προσαρμόζεται σχετικά άμεσα στις απαιτήσεις. Εκτός του Καλαμπόκη, καλή εμφάνιση πραγματποίησε και ο Τζέρι ΜακΝαμάρα με 14 πόντους.
Ο ΑΓΟΡ πάντως, στο πρώτο ημίχρονο πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και ειδικότερα στο πρώτο δεκάλεπτο είχε και το προβάδισμα στο σκορ με τον Ιάν Βουγιούκα να παίζει πολύ καλά και να σημειώνει 18 πόντους, δείχνοντας ότι η ομάδα του Ρεθύμνου έκανε πολύ καλά που τον "δανείστηκε" από τον Ολυμπιακό.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 32-27, 50-47, 76-65

Πανιώνιος: Ξανθόπουλος 2, ΜακΝαμάρα 14 (1), Καλαμπόκης 19 (3), Νιούλεϊ 3 (1), Σάκοτα 4, Γιαννούλης, Καβαλιάουσκας 8, Ζορόσκι 14, Κένταλ 12, Γεωργαλής

ΑΓΟΡ: Γκαγκαλούδης 12 (2), Γκιτζογιάννης, Καραποστόλου 9 (1), Βουγιούκας 18 (2), Προύιτ 5 (1), Ζούζα 13 (1), Τσακιρίδης 3 (1), Μακρής 5