ΠΟΚΟΥΣΕΒΣΚΙ

NBA, Ποκουσέβσκι: Άνοιξε τον αιφνιδιασμό και έκανε ένα υπέροχο eurostep πριν σκοράρει

PRINTSCREEN

Ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι έδειξε μέρος των ικανοτήτων του στον αγώνα των Θάντερ με τους Κινγκς, αφού σε μία φάση πήρε το ριμπάουντ, έτρεξε όλο το γήπεδο με ντρίμπλα και στην συνέχεια έκανε eurostep πριν σκοράρει.

Ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι έπιασε από τα μαλλιά την ευκαιρία που πήρε στους Θάντερ στην ήττα τους με 113-103 από τους Κινγκς, έχοντας 12 πόντους και 9 ριμπάουντ σε 26 λεπτά συμμετοχής. Ήταν μία φάση όμως που τράβηξε περισσότερο το ενδιαφέρον.

Με το παιχνίδι να βρίσκεται στην τέταρτη περίοδο, ο Σέρβος φόργουορντ κατέβασε το αμυντικό ριμπάουντ και στην συνέχεια έκανε ένα όμορφο coast to coast, πριν κάνει eurostep για να σκοράρει με λέι-απ στο καλάθι των Κινγκς, σε μία φάση που δεν μπορούν πολλοί παίκτες με ύψος 2.13 μέτρα να κάνουν με τόση ευκολία.