NBA

NBA: Ο Σάσα Βεζένκοβ τραυματίστηκε και αποχώρησε προσωρινά κόντρα στους Χοκς

PRINTSCREEN

Τρομάρα για τον Σάσα Βεζένκοβ στον αγώνα των Κινγκς με τους Χοκς, αφού ο ταλαντούχος φόργουορντ γύρισε τον δεξιό του αστράγαλο και αποχώρησε προσωρινά από το παιχνίδι.

Μία άτυχη στιγμή είχε ο Σάσα Βεζένκοβ στον αγώνα των Κινγκς με τους Χοκς (νίκη με 122-107 για το Σακρμέντο), τρομάζοντας προσωρινά τους ανθρώπους του Σακραμέντο.

Ο Βούλγαρος φόργουορντ γύρισε τον δεξιό του αστράγαλο σε μία φάση στην 3η περίοδο - όταν προσπάθησε να σταματήσει το λέι-απ του Σαντίκ Μπέι - με αποτέλεσμα να πάει κουτσαίνοντας προς τα αποδυτήρια, σκορπώντας την ανησυχία. Τελικά, για καλή του τύχη, το πρόβλημα δεν ήταν σοβαρό, με τους "Βασιλιάδες" να ενημερώνουν ότι αν χρειαζόταν θα μπορούσε να επιστρέψει στο ματς. Η ειρωνεία της υπόθεσης είναι ότι ο ταλαντούχος φόργουορντ θεωρείτο αμφίβολος πριν από το παιχνίδι λόγω διαστρέμματος στον αριστερό αστράγαλο.

Την στιγμή της αποχώρησής του ο Βεζένκοβ είχε 8 πόντους με 1/1 δίποντο, 2/3 τρίποντα και 2 ριμπάουντ σε 6 λεπτά συμμετοχής.