NBA

NBA, ΛεΜπρόν Τζέιμς: Έπαιξε μόνο στο πρώτο μέρος κόντρα στους Γουόριορς και μετά έτρωγε φρούτα στον πάγκο

PRINTSCREEN

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς καθόταν χαλαρός στον πάγκο των Λέικερς στο δεύτερο μέρος του αγώνα με τους Γουόριορς έχοντας παίξει 18 λεπτά στις δύο πρώτες περιόδους και έβγαλε ένα τάπερ με φρούτα, ξεκινώντας να τρώει.

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς είναι σε μία περίοδο της ζωής του που έχει αντιληφθεί ότι τα ματς της preseason γίνονται απλώς για ξεμούδιασμα. Δεδομένου ότι διανύει την 21η σεζόν του, σίγουρα δεν θα ζοριστεί ιδιαίτερα σε ένα φιλικό. Και το έδειξε αυτό και στο παιχνίδι με τους Γουόριορς (νίκη του Γκόλντεν Στέιτ με 129-125).

Ο "Βασιλιάς" έχει ακόμα περιορισμό στον χρόνο συμμετοχής του. Κόντρα στο Γκόλντεν Στέιτ αγωνίστηκε 18 λεπτά - όλα στο πρώτο μέρος - και μετά έκανε μπάνιο, άλλαξε και πήγε με την φόρμα του στον πάγκο. Κατά την διάρκεια του αγώνα λοιπόν... πείνασε, οπότε έβγαλε ένα τάπερ με φρούτα και άρχισε να τρώει ενώ παιζόταν το παιχνίδι, με μία από τις κάμερες του αγώνα να το καταγράφει αυτό.