NBA

NBA, Γουεμπανιαμά: Τα highlights από το πρώτο double-double του Γάλλου με την φανέλα των Σπερς

Ο Βίκτορ Γουεμπανιαμά
Ο Βίκτορ Γουεμπανιαμά 2023 DARREN ABATE/AP IMAGES

Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του Βικτόρ Γουεμπανιαμά από το πρώτο double-double της καριέρας του στην νίκη των Σπερς επί των Ρόκετς στην παράταση.

Ο Βικτόρ Γουεμπανιαμά έδωσε το πρώτο του σόου σε επίπεδο NBA, οδηγώντας τους Σπερς στην νίκη με 126-122 επί των Ρόκετς στην παράταση, σημειώνοντας παράλληλα το πρώτο double-double της καριέρας του στην κορυφαία λίγκα του κόσμου.

Το Νο1 του NBA Draft 2023 τελείωσε τον αγώνα με 21 πόντους με 7/19 σουτ (0/6 τρίποντα), 7/8 βολές, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες, σε 31 λεπτά συμμετοχής, αλλά και το καλάθι που έστειλε το ματς στην παράταση.